Mindfulness meditační balíky

Mindfulness meditace, které mám pro vás v nabídce v audio MP3 formátech a zejména ve formě Full HD videí jsou materiály mnou vytvořené a také materiály z projektu Mindfulness Exercises amerického lektora Seana Farga. Veškeré materiály jsou dostupné v českém jazyce.

Všímavost (mindfulness) nás znovu spojuje s přítomným okamžikem
I když se naše myšlenky o minulosti nebo budoucnosti mohou občas zdát až příliš skutečné, čím více cvičíme pozorování přítomného okamžiku, tím snazší je zbavit se tíhy minulých a budoucích příběhů.

Všímavost podporuje náš systém „odpočinku a trávení“, čímž snižuje stresovou reakci
Cvičení všímavosti se přesouvá z reakce „boj nebo útěk“ k systému „odpočinek a trávení“. Tento systém, který je součástí našeho parasympatického nervového systému, zpomaluje srdce a uklidňuje mysl, čímž podporuje náš celkový pocit pohody.

Všímavost může pomoci trénovat mozek
Obvyklé myšlenky, přesvědčení a související chování jsou neuvěřitelně silné kvůli nervovým drahám, které se spouštějí téměř automaticky na základě příběhů, které jsme se v průběhu života naučili přijímat jako pravdu. Když vědomě získáváme kontrolu nad svými myšlenkami, přepojujeme mozek vytvářením nových nervových drah.

Zobrazen jediný výsledek